Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

 

 
ROZSVICOVÁNÍ VÁNOČNÍHO STROMU VE SLOPNÉM
V sobotu 2.12.2023 vystoupili žáci naší školy při rozsvicování vánočního stromu ve Slopném. Připravili si pásmo písní - byly to písně adventní, z pohádek nebo ke koledování.
Celé vystoupení se neslo v typicky zimním počasí, kdy sněžilo a byla pořádná zima. Vystoupení se žákům povedlo a přítomným posluchačům se velmi líbilo. 
Děkujeme rodičům, že své děti na vystoupení přivezli.
 
 
 
OCENĚNÍ - PEDAGOG ROKU 2023
Jeden ze členů pedagogického sboru naší školy, pan učitel Martin Polách, převzal dne 8.11.2023 v Brně ocenění Pedagog roku 2023 v kategorii učitel 1. stupně ZŠ.
81e17ead-10a7-4c2d-8717-1a048f2fc2c9.jpeg
"Děkuji členům pedagogického sboru za vytvoření příjemného, podnětného pracovního prostředí. Rodičům i žákům děkuji za pozitivní zpětnou vazbu." MP
 

VELKÝ ÚSPĚCH ŽÁKŮ ZŠ SLOPNÉ V OKRESNÍM KOLE JAZYKOVÉHO ŠAMPIONÁTU WOCABEE

Gratulujeme žákům 3. i 4. ročníku ZŠ Slopné k výborným výsledkům v rámci okresního kola jazykového ŠAMPIONÁTU WOCABEE, šampionátu zaměřeného na učení anglických slovíček (slovíček cizích jazyků).

V okresním kole zaznamenali žáci 3. ročníku velký úspěch a umístili se na 2. místě. Žáci 4. ročníku nezůstali pozadu a v okresním kole vybojovali 4. místo. (V rámci kategorie ZŠ by se v okrese naši třeťáci umístili na 1. místě a čtvrťáci na místě druhém.) Žáci 3. třídy si tak vybojovali postup do okresního kola.

Děkujeme za výbornou a příkladnou reprezentaci školy.

Za pedagogický sbor chceme žáky moc pochválit za píli a aktivní zapojení do soutěže. Velmi nás potěšila vzájemná podpora a kolegialita našich žáků.

V rámci výsledků jednotlivých tříd by se na pomyslných stupních vítězů potkali tito žáci:

3. ROČNÍK:

1. místo: Tadeáš Drga (Tadeáš nasbíral nejvíc bodů ze všech žáků ZŠ Slopné.)

2. místo: Libor Majzlík

3. místo: Adam Plášek

4. ROČNÍK:

1. místo: Angelina Sikorska

2. místo: Anna Marie Stará

3. místo: Kryštof Škarek

I když jsme se zapojili do šampionátu až v polovině měsíce, umístili se 3 žáci naší školy i v TOP 10 v rámci nasbíraných bodů za měsíc říjen. Získali tak odznak TOP 10. Kteří žáci to byli? Tadeáš Drga, Libor Majzlík a Roman Plášek (všichni žáci 3. třídy)

wocabee.png

pan učitel Polách

 

 VYSTOUPNÍ NA BESEDĚ S DŮCHODCI

V pátek 20. října 2023 proběhla v salonku ve Slopném Beseda pro důchodce, kde vystoupili i žáci naší školy. Pro místní seniory jsme si připravili tři písně a také moderní taneční vystoupení . Žáci se velmi snažili, vše se nám povedlo a žáci sklidili obrovský potlesk. Na závěr žáci rozdali účastníkům ptáčky z keramiky, které sami vyráběli. 

Děkuji všem rodičům, kteří přivezli a odvezli své děti na toto vystoupení.

Mgr. Gabriela Pavelková

 

PROJEKTOVÝ DEN - DEN STROMŮ

V pátek 20. října 2023, kdy se v České republice slaví Den stromů, jsme na naší škole uspořádali stejnojmenný projektový den. Byl rozdělen do tří částí.

V první části jsme se zamýšleli nad stavbou stromu, jakou mají funkci jeho jednotlivé části a pak jsme toto připodobňovali k člověku – co mohou být jeho kořeny, kmen, větve a plody.

Druhá část byla vědomostní – různými formami jsme si zopakovali vše, co o stromech víme a připomněli jsme si, proč jsou pro lidský život důležité. Každý žák si pak vymyslel jednu větu, napsal ji na svůj list a připnul si jej na nástěnku.

V rámci třetí části jsme uspořádali burzu – žáci i pedagogové měli za úkol přinést něco, co souvisí se stromy. Jednotlivá stanoviště jsme si společně prošli a každý žák ostatním sdělil, co přinesl, proč to přinesl a společně jsme si o tom povídali. Žáci přinesli ukázat knihy o stromech, někteří vypracovali referát o konkrétním stromu, napsali příběh o stromech, další žáci se vydali do přírody a přinesli různé přírodniny – listy, kůru, šišky, plody. Kreativní žáci vyrobili z přírodnin různé výrobky a někteří žáci přinesli různé pochutiny připravené z plodů stromů – štrúdl, mošt, nakrájené ovoce, oříšky, povidla, marmeládu, přesnídávku, javorový sirup. Na závěr mohli žáci všechny tyto dobroty ochutnat.

Projektový den se nám vydařil a doufám, že žáci využijí vědomosti, které získali, v hodinách prvouky nebo přírodovědy.

 

ZAPOJENÍ ŽÁKŮ DO JAZYKOVÉHO ŠAMPIONÁTU WOCABEE 2023

Příští týden se žáci 3. i 4. třídy zapojí do okresního kola JAZYKOVÉHO WOCABEE ŠAMPIONÁTU 2023.

Jedná se o soutěž s online aplikací WocaBee, aplikací na učení slovíček cizích jazyků. 19.10.2023 žáci dostanou lístečky s přístupovými údaji. Na e-mailu najdou rodiče informace k soutěži. 

 

 VÝLET DO BRUMOVA - BYLNICE - HRAD, MUZEUM

V úterý 3. října 2023 jsme jeli na výlet do Brumova - Bylnice. Autobusem jsme odjeli do Valašských Klobouk na vlakové nádraží, kde jsme nasedli na vlak do Bylnice. Někteří žáci jeli vlakem vůbec poprvé. Cesta byla příjemná, z okna jsme pozorovali krásné okolí a samozřejmě jsme projeli i dvěma tunely. Na nádraží v Bylnici na nás opět čekal autobus, který nás dovezl do Brumova. Odtud jsme pěšky vystoupali na hrad Brumov. Zde jsme si prohlédli stálé expozice, kochali jsme se úchvatnými výhledy z hradu a také si žáci zakoupili různé suvenýry. Poté jsme se přesunuli do místního muzea. Zde jsme si prohlédli expozici, která představovala stará řemesla, ukazovala staré stroje i předměty denní potřeby užívané dříve v hospodářství, mohli jsme si prohlédnout výstavu žehliček a také pokoj věnovaný místnímu rodákovi, spisovateli Ludvíku Vaculíkovi.

 

Výlet se nám vydařil a už se budeme těšit na další poznávání blízkého i vzdálenějšího okolí.

 

Mgr. Gabriela Pavelková

 

TRADIČNÍ VÝŠLAP NA ROZHLEDNU DOUBRAVA

V úterý 12. září 2023 jsme se vydali na již tradiční výšlap na rozhlednu Doubrava nad Loučkou. Do Loučky jsme jeli autobusem a potom jsme lesem vystoupali nahoru k rozhledně. Nahoru až na rozhlednu tento rok vystoupalo 15 odvážlivců, kteří se kochali krásným výhledem. Tentokrát nám přálo počasí a pohled na blízké i vzdálené okolí byl přímo úchvatný. Do Slopného jsme pak došli lesem po turistické značce. Cestou jsme hledali houby a musím říct, že některým žákům se podařilo najít opravdu krásné hříbky. Na hřišti ve Slopném na nás čekal pravý turistický oběd - řízek s chlebem. Všichni výšlap zvládli a myslím, že jsme si to všichni užili. 

Mgr. Gabriela Pavelková

 

 

Cena stravenek ZŠ a MŠ Slopné od 1. 9. 2023  

Dle vyhlášky o školním stravování č. 107/2005 ve znění zákona č. 561/2004 Sb. O předškolním, základním, středním a jiném vzdělání, a v dohodě s Ministerstvem zdravotnictví dle par.121 odst. 2 školského zákona.

Finanční limit na nákup potravin pro ŠR 2023 - 2024

VĚKOVÉ SKUPINY STRÁVNÍKŮ

MŠ strávníci do 6 let

přesnídávka.... 11,- Kč

pitný režim..... 5,- Kč

oběd.............. 24,- Kč

svačinka......... 10,- Kč

CELKEM..... 50,- Kč

 

MŠ strávníci 7 - 10 let

přesnídávka .... 11,- Kč

pitný režim..... 5,- Kč

oběd.............. 32,- Kč

svačinka........ 10,- Kč

CELKEM..... 58,- Kč

 

ZŠ strávníci  7 - 10 let

oběd................ 32,- Kč

 

ZŠ strávníci  11 - 14 let

oběd................ 34,- Kč

 

ZŠ strávníci  15 let a více, dospělí

oběd................ 38,- Kč

 

Slopné 29. 8. 2023

vedoucí školního stravování

ředitel školy

SEZNAM ALERGENŮ - Seznam alergenů.docx

 

Zahájení školního roku 2023 - 24

Ředitelství ZŠ a MŠ Slopné oznamuje, že pravidelné vyučování ve školním roce 2023 - 24 začne v pondělí 4. září v 7,40 hod. Do školy ve Slopném budou chodit žáci 3. a 4. ročníku.

Pravidelné vyučování v ZŠ a MŠ Sehradice začíná také v pondělí 4. září v 7,30 hod. Školu v Sehradicích budou navštěvovat žáci 1., 2. a 5.ročníku.

Žáci si přinesou přezůvky a psací potřeby.

Tento den bude zároveň zahájen v 6,30 hod. provoz v obou mateřských školách.

Slopné 21. 8. 2023

Mgr. Josef Ovesný

 

ŽÁCI 3. A 4. ROČNÍKU BUDOU VE ŠKOLNÍM ROCE 2023/2024 POTŘEBOVAT:

Tělesná výchova: tepláky, mikina, tričko s krátkým rukávem, botasky (na cvičení venku), cvičky nebo sálovou obuv (na cvičení v tělocvičně)

Výtvarná výchova: ubrus na lavici, zástěra nebo staré tričko, vodové barvy značky KOH-I-NOOR, štětce, nádobka na vodu, pastelky, voskovky, plastelína, hadřík na štětce, černá fixa na obtahování

Pracovní činnosti:  nůžky, tuhé lepidlo

Vyučování: pero, tužky, pastelky (nejlépe trojhranné silnější značka KOH-I-NOOR 12 ks), ořezávátko se zásobníkem, guma, sešitek na zapisování úkolů (je vhodné odlepit plastovou kapsičku z úkolníčku z předchozího ročníku a přilepit ji žákům do nového úkolníčku, popř. koupit kapsičku novou (stojí asi 12,- Kč) - dáváme do něj lístečky nebo peníze) 

 + ručník, přezůvky s bílou podrážkou (ne nazouváky!), krabička papírových kapesníků

Vše je nutné podepsat!!!

Sešity nekupujte, nakoupíme  je pro všechny žáky stejné a potom si vybereme příslušnou finanční částku. 

 

 

SLOŽENÍ PEDAGOGICKÉHO SBORU PRO ŠR 2023/2024

Mgr. Josef Ovesný - ředitel, třídní učitel 4. roč.

Mgr. Gabriela Pavelková - učitelka, třídní učitelka 3. roč.

Mgr. et Mgr. Martin Polách, MBA - učitel

Bc. Monika Ovesná - vychovatelka školní družiny, asistentka pedagoga

Bc. Martina Bařinková - asistentka pedagoga