Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

 

 

 

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK

V týdnu od 12.2.2024 do 16.2.2024 proběhl další ročník lyžařského výcviku pro žáky 3. a 4. ročníku (ZŠ Slopné) a žáky 5. ročníku (ZŠ Sehradice). I přes prvotní obavy, že nebude dostatek sněhu, se vše podařilo na jedničku.

Sněhové podmínky donutily i žáky, kteří s lyžováním začínali, zkoušet základy hned první den na svahu. A poradili si s tím bravurně. Stejně tak ostatní žáci nastoupili již od prvního dne do výcviku s cílem zlepšit svou lyžařskou techniku. Netradiční ranní rozcvičky nás všechny rozhýbaly a motivovaly pro další práci. Poté jsme mohli neustále sledovat velké pokroky jednotlivých žáků. V závěru týdne jsme si vyzkoušeli i různé fun-carvingové aktivity. Žáci měli také možnost zahrát si na lyžařské instruktory. V rámci jedné jízdy učili své spolužáky. Bylo zajímavé sledovat, jak se např. žáci z prvního družstva vracejí k jízdě v pluhu a instruktoři - začátečníci jim radí základní triky, které jim v předchozích dnech ukazovala paní učitelka.

Jelikož jsme přece jen ukončovali lyžařskou sezónu na vleku v Újezdě, neproběhly letos tradiční závody ve slalomu. Pro žáky byl v pátek připraven lyžařský dovednostní víceboj. V jednotlivých disciplínách si vyzkoušeli krasojízdu či minislalom na čas. Prověřili také samoobsluhu při obouvání lyží a znalosti o zimních sportech.

Jak to dopadlo? 

KATEGORIE DÍVKY:

1.místo: Lucie Malotová (5.ročník)
2. místo: Eva Martincová (5. ročník)
3. místo: Michaela Smištíková (5. ročník)

 

KATEGORIE CHLAPCI:

1. místo: Martin Váňa (4. ročník), Oto Heinz (5. ročník)

2. místo: Kryštof Škarek (4.ročník), Zdenek Žáček (3.ročník)

3. místo: Libor Majzlík (3.ročník), Jan Fojtík (4. ročník), Jakub Juřík (5. ročník)

 

V závěru lyžařského kurzu obdrželi žáci zaslouženě průkaz šikovného lyžaře. Přejeme jim, ať je i jejich školní jízda po jarních prázdninách tak kvalitní jako ta na svahu.

A co nejvíce potěšilo učitele – instruktory? V průběhu kurzu jsme si všímali vzájemné pomoci žáků na svahu či v rámci spolupráce u přípravy na lyžování. Při odjezdu jsme slyšeli chválu na chování naší party lyžařů. 

lyzarsky-kurz.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

RECITAČNÍ SOUTĚŽ - ŠKOLNÍ KOLO

V pondělí 5. února 2024 jsme na naší škole uspořádali školní kolo recitační soutěže. Žáci soutěžili v rámci svých tříd.

3. ročník:

1. místo: Tadeáš Drga

2. místo: David Kolařík 

3. místo: Anežka Elli Dobešová

 

4. ročník:

1. místo: Dominik Dubec

2. místo: Anna Marie Stará

3. místo: Lenka Latináková

Vítězům gratulujeme!!!

Žáci Tadeáš Drga, David Kolařík, Dominik Dubec a Anna Marie Stará budou naši školu reprezentovat v oblastním kole recitační soutěže v Luhačovicích, která se uskuteční v březnu 2024.

 

 

POZVÁNKA NA KARNEVAL ŠKOLNÍ DRUŽINY

karneval-druziny.jpg

 

INFORMACE O PLAVECKÉM VÝCVIKU

Plavecký výcvik žáků v Městské plovárně v Luhačovicích začne v úterý 30. ledna 2024 a bude probíhat každé úterý po dobu 10 týdnů (plavání nebude 13. února, kdy jedeme na lyžařský výcvik a nebude ani 20. února, kdy jsou jarní prázdniny). Žáci si každé úterý vezmou pomůcky do jazyka českého a matematiky, svačinu, pití, v samostatné tašce plavky, ručník, mýdlo a 2 sáčky (na boty a mokré plavky), drobné kapesné. U dívek, které mají dlouhé vlasy, je vhodná plavecká čepice nebo upravené vlasy – do copánků nebo minimálně do culíku. Na plavání budeme odjíždět objednaným autobusem kolem 9. hodiny a zpět do školy se vrátíme kolem 12.00 hod. Pak půjdou žáci na oběd a do družiny. Během tohoto období nebudou vyučovány hodiny tělocviku, budou nahrazeny jinými předměty (upřesníme později). Cena za dopravu bude upřesněna později.

 

SLOPENSKÝ ZPĚVÁČEK 2024

12. ledna 2024 jsme ve škole opět uspořádali přehlídku našich zpěváčků. Žáci si připravili jednu lidovou píseň a výborně si poradili s jejím přednesem. Řada z nich se rok od roku zlepšuje. Musíme pochválit také žáky (diváky), kteří ukázněně poslouchali ostatní, podpořili je svým úsměvem a závěrečným potleskem. 

Jak to dopadlo? 

3. ROČNÍK:

1. místo: Tadeáš Drga 

2. místo: Lucie Fiedorová

3. místo: Natálie Tvarůžková, Matěj Minařík a David Kolařík

4. ROČNÍK:

1. místo: Anna Marie Stará

2. místo: Natálie Majzlíková

3. místo: Vanesa Máčalíková

Anna a Tadeáš budou školu reprezentovat v březnu na regionálním kole národní soutěže Zpěváček, Děti a píseň.

img_0370.jpg

img_0373.jpg

 

 

 

INFORMACE K LYŽAŘSKÉMU VÝCVIKU

Lyžařský kurz zahájíme v pondělí 12. února 2024 a ukončíme v pátek 16. února 2024. Každý den se bude odjíždět objednaným autobusem od školy, a to kolem 8.00 hod., návrat kolem 12.45 hod. na oběd do školy. Poplatek za vlek je 170,- Kč/den, celkovou částku 850,- Kč vybereme dopředu. Autobus bude uhrazen až po ukončení kurzu. Kartu na vlek žáci dostanou bez zálohy, pokud by došlo ke ztrátě nebo poškození karty, zaplatí žák 50 Kč. Některé zdravotní pojišťovny (např. VZP) přispívají na lyžařský kurz pořádaný školou (více informací najdete na webových stránkách pojišťovny).

Vybavení: seřízené lyže, hůlky, lyžáky, helma, vhodné oblečení na lyžování, lyžařské rukavice, naviják na čipovou kartu (pokud žák nemá kapsu na rukávech bundy) svačina, pití (je možné si zakoupit i v lyžařské chatě). Lyže si děti mohou nechat až do pátku na vleku (na vlastní nebezpečí – dosud se nic neztratilo). Servis lyží je nutný, helma je povinná, lyže i hůlky prosím dětem označte! Lyže a hůlky musí být na převoz svázány k sobě pásky nebo vloženy do lyžařského vaku.

Podrobné informace pošleme před zahájením kurzu. V případě nepříznivých sněhových podmínek se kurz v tomto termínu neuskuteční – budete dále informováni.

 


NÁVŠTĚVA KOSTELA SV. ROCHA, 3.1.2024

Po vánočních prázdninách jsme se vydali do kostela ve Slopném. S žáky jsme si prohlédli betlém, prostředí kostela a jeho vánoční výzdobu. Společně jsme si zde také zazpívali vánoční koledu.

 

PŘÁNÍ DO ROKU 2024
black-and-brown-ilustrative-happy-new-year-instagram-post-.jpg

 

 

POZVÁNKA NA VÁNOČNÍ BESÍDKU 

vanocni-besidka.jpg

 

SLOPENSKÁ HLAVA 2023

Dnes bylo pro žáky připraveno překvapení. V rámci 2 vyučovacích hodin si prozkoušeli logické úvahy, důvtip, kreativitu, samostatnost, kombinování postupů, pohotovost rozhodování, dedukci, hledání souvislostí aj. Žáci sami komentovali: "Při soutěži se nám z bystrých hlav pořádně kouřilo."

Soutěž měla 5 kol. Žáci pracovali na osmisměrce, sudoku, grafických úkolech, dešifrování různých šifer či Einsteinově hádance. 1. ročník soutěže jsme nazvali Slopenská hlava 2023. Zde jsou výsledky:

3. ROČNÍK:

1. místo: Lucie Fiedorová (ABSOLUTNÍ VÍTĚZ)

2. místo: Zdenek Žáček, Matěj Minařík

3. místo: Amálie Žáčková

4. ROČNÍK:

1. místo: Kryštof Škarek

2. místo: Dominik Dubec

3. místo: Martin Váňa, Angelina Sikorska

lucie.jpg

 

BOBOVÁNÍ ŽÁKŮ 3. a 4. ROČNÍKU

Ve čtvrtek 7.12.2023 si žáci s sebou přinesli do školy boby, sáně a další vozítka na sníh. 4. a 5. vyučovací hodinu jsme vyrazili na místní kopec a užívali si zábavy při bobování. Čas jsme si také zpestřili minidisciplínou "BOBOTREFA." Žáci měli za úkol sjet vymezený úsek kopce a následně zastavit na střelnici, kde si vyzkoušeli střelbu z luku. 

Unaveni a s dobrou náladou jsme se vrátili do školy, kde jsme si pochutnali na obědu.

V rámci soutěže "BOBOTREFA" se nejlépe dařilo těmto žákům: 

1. místo: Roman Plášek

2. místo: Sabina Hofschneiderová

3. místo: Jan Fojtík

36f2be9c-c37d-4f5a-ab2f-b084ccbc1197.jpeg

 
ROZSVICOVÁNÍ VÁNOČNÍHO STROMU VE SLOPNÉM
V sobotu 2.12.2023 vystoupili žáci naší školy při rozsvicování vánočního stromu ve Slopném. Připravili si pásmo písní - byly to písně adventní, z pohádek nebo ke koledování.
Celé vystoupení se neslo v typicky zimním počasí, kdy sněžilo a byla pořádná zima. Vystoupení se žákům povedlo a přítomným posluchačům se velmi líbilo. 
Děkujeme rodičům, že své děti na vystoupení přivezli.
 
 
 
OCENĚNÍ - PEDAGOG ROKU 2023
Jeden ze členů pedagogického sboru naší školy, pan učitel Martin Polách, převzal dne 8.11.2023 v Brně ocenění Pedagog roku 2023 v kategorii učitel 1. stupně ZŠ.
81e17ead-10a7-4c2d-8717-1a048f2fc2c9.jpeg
"Děkuji členům pedagogického sboru za vytvoření příjemného, podnětného pracovního prostředí. Rodičům i žákům děkuji za pozitivní zpětnou vazbu." MP
 

VELKÝ ÚSPĚCH ŽÁKŮ ZŠ SLOPNÉ V OKRESNÍM KOLE JAZYKOVÉHO ŠAMPIONÁTU WOCABEE

Gratulujeme žákům 3. i 4. ročníku ZŠ Slopné k výborným výsledkům v rámci okresního kola jazykového ŠAMPIONÁTU WOCABEE, šampionátu zaměřeného na učení anglických slovíček (slovíček cizích jazyků).

V okresním kole zaznamenali žáci 3. ročníku velký úspěch a umístili se na 2. místě. Žáci 4. ročníku nezůstali pozadu a v okresním kole vybojovali 4. místo. (V rámci kategorie ZŠ by se v okrese naši třeťáci umístili na 1. místě a čtvrťáci na místě druhém.) Žáci 3. třídy si tak vybojovali postup do okresního kola.

Děkujeme za výbornou a příkladnou reprezentaci školy.

Za pedagogický sbor chceme žáky moc pochválit za píli a aktivní zapojení do soutěže. Velmi nás potěšila vzájemná podpora a kolegialita našich žáků.

V rámci výsledků jednotlivých tříd by se na pomyslných stupních vítězů potkali tito žáci:

3. ROČNÍK:

1. místo: Tadeáš Drga (Tadeáš nasbíral nejvíc bodů ze všech žáků ZŠ Slopné.)

2. místo: Libor Majzlík

3. místo: Adam Plášek

4. ROČNÍK:

1. místo: Angelina Sikorska

2. místo: Anna Marie Stará

3. místo: Kryštof Škarek

I když jsme se zapojili do šampionátu až v polovině měsíce, umístili se 3 žáci naší školy i v TOP 10 v rámci nasbíraných bodů za měsíc říjen. Získali tak odznak TOP 10. Kteří žáci to byli? Tadeáš Drga, Libor Majzlík a Roman Plášek (všichni žáci 3. třídy)

wocabee.png

pan učitel Polách

 

 VYSTOUPNÍ NA BESEDĚ S DŮCHODCI

V pátek 20. října 2023 proběhla v salonku ve Slopném Beseda pro důchodce, kde vystoupili i žáci naší školy. Pro místní seniory jsme si připravili tři písně a také moderní taneční vystoupení . Žáci se velmi snažili, vše se nám povedlo a žáci sklidili obrovský potlesk. Na závěr žáci rozdali účastníkům ptáčky z keramiky, které sami vyráběli. 

Děkuji všem rodičům, kteří přivezli a odvezli své děti na toto vystoupení.

Mgr. Gabriela Pavelková

 

PROJEKTOVÝ DEN - DEN STROMŮ

V pátek 20. října 2023, kdy se v České republice slaví Den stromů, jsme na naší škole uspořádali stejnojmenný projektový den. Byl rozdělen do tří částí.

V první části jsme se zamýšleli nad stavbou stromu, jakou mají funkci jeho jednotlivé části a pak jsme toto připodobňovali k člověku – co mohou být jeho kořeny, kmen, větve a plody.

Druhá část byla vědomostní – různými formami jsme si zopakovali vše, co o stromech víme a připomněli jsme si, proč jsou pro lidský život důležité. Každý žák si pak vymyslel jednu větu, napsal ji na svůj list a připnul si jej na nástěnku.

V rámci třetí části jsme uspořádali burzu – žáci i pedagogové měli za úkol přinést něco, co souvisí se stromy. Jednotlivá stanoviště jsme si společně prošli a každý žák ostatním sdělil, co přinesl, proč to přinesl a společně jsme si o tom povídali. Žáci přinesli ukázat knihy o stromech, někteří vypracovali referát o konkrétním stromu, napsali příběh o stromech, další žáci se vydali do přírody a přinesli různé přírodniny – listy, kůru, šišky, plody. Kreativní žáci vyrobili z přírodnin různé výrobky a někteří žáci přinesli různé pochutiny připravené z plodů stromů – štrúdl, mošt, nakrájené ovoce, oříšky, povidla, marmeládu, přesnídávku, javorový sirup. Na závěr mohli žáci všechny tyto dobroty ochutnat.

Projektový den se nám vydařil a doufám, že žáci využijí vědomosti, které získali, v hodinách prvouky nebo přírodovědy.

 

ZAPOJENÍ ŽÁKŮ DO JAZYKOVÉHO ŠAMPIONÁTU WOCABEE 2023

Příští týden se žáci 3. i 4. třídy zapojí do okresního kola JAZYKOVÉHO WOCABEE ŠAMPIONÁTU 2023.

Jedná se o soutěž s online aplikací WocaBee, aplikací na učení slovíček cizích jazyků. 19.10.2023 žáci dostanou lístečky s přístupovými údaji. Na e-mailu najdou rodiče informace k soutěži. 

 

 VÝLET DO BRUMOVA - BYLNICE - HRAD, MUZEUM

V úterý 3. října 2023 jsme jeli na výlet do Brumova - Bylnice. Autobusem jsme odjeli do Valašských Klobouk na vlakové nádraží, kde jsme nasedli na vlak do Bylnice. Někteří žáci jeli vlakem vůbec poprvé. Cesta byla příjemná, z okna jsme pozorovali krásné okolí a samozřejmě jsme projeli i dvěma tunely. Na nádraží v Bylnici na nás opět čekal autobus, který nás dovezl do Brumova. Odtud jsme pěšky vystoupali na hrad Brumov. Zde jsme si prohlédli stálé expozice, kochali jsme se úchvatnými výhledy z hradu a také si žáci zakoupili různé suvenýry. Poté jsme se přesunuli do místního muzea. Zde jsme si prohlédli expozici, která představovala stará řemesla, ukazovala staré stroje i předměty denní potřeby užívané dříve v hospodářství, mohli jsme si prohlédnout výstavu žehliček a také pokoj věnovaný místnímu rodákovi, spisovateli Ludvíku Vaculíkovi.

 

Výlet se nám vydařil a už se budeme těšit na další poznávání blízkého i vzdálenějšího okolí.

 

Mgr. Gabriela Pavelková

 

TRADIČNÍ VÝŠLAP NA ROZHLEDNU DOUBRAVA

V úterý 12. září 2023 jsme se vydali na již tradiční výšlap na rozhlednu Doubrava nad Loučkou. Do Loučky jsme jeli autobusem a potom jsme lesem vystoupali nahoru k rozhledně. Nahoru až na rozhlednu tento rok vystoupalo 15 odvážlivců, kteří se kochali krásným výhledem. Tentokrát nám přálo počasí a pohled na blízké i vzdálené okolí byl přímo úchvatný. Do Slopného jsme pak došli lesem po turistické značce. Cestou jsme hledali houby a musím říct, že některým žákům se podařilo najít opravdu krásné hříbky. Na hřišti ve Slopném na nás čekal pravý turistický oběd - řízek s chlebem. Všichni výšlap zvládli a myslím, že jsme si to všichni užili. 

Mgr. Gabriela Pavelková

 

 

Cena stravenek ZŠ a MŠ Slopné od 1. 9. 2023  

Dle vyhlášky o školním stravování č. 107/2005 ve znění zákona č. 561/2004 Sb. O předškolním, základním, středním a jiném vzdělání, a v dohodě s Ministerstvem zdravotnictví dle par.121 odst. 2 školského zákona.

Finanční limit na nákup potravin pro ŠR 2023 - 2024

VĚKOVÉ SKUPINY STRÁVNÍKŮ

MŠ strávníci do 6 let

přesnídávka.... 11,- Kč

pitný režim..... 5,- Kč

oběd.............. 24,- Kč

svačinka......... 10,- Kč

CELKEM..... 50,- Kč

 

MŠ strávníci 7 - 10 let

přesnídávka .... 11,- Kč

pitný režim..... 5,- Kč

oběd.............. 32,- Kč

svačinka........ 10,- Kč

CELKEM..... 58,- Kč

 

ZŠ strávníci  7 - 10 let

oběd................ 32,- Kč

 

ZŠ strávníci  11 - 14 let

oběd................ 34,- Kč

 

ZŠ strávníci  15 let a více, dospělí

oběd................ 38,- Kč

 

Slopné 29. 8. 2023

vedoucí školního stravování

ředitel školy

SEZNAM ALERGENŮ - Seznam alergenů.docx

 

Zahájení školního roku 2023 - 24

Ředitelství ZŠ a MŠ Slopné oznamuje, že pravidelné vyučování ve školním roce 2023 - 24 začne v pondělí 4. září v 7,40 hod. Do školy ve Slopném budou chodit žáci 3. a 4. ročníku.

Pravidelné vyučování v ZŠ a MŠ Sehradice začíná také v pondělí 4. září v 7,30 hod. Školu v Sehradicích budou navštěvovat žáci 1., 2. a 5.ročníku.

Žáci si přinesou přezůvky a psací potřeby.

Tento den bude zároveň zahájen v 6,30 hod. provoz v obou mateřských školách.

Slopné 21. 8. 2023

Mgr. Josef Ovesný

 

ŽÁCI 3. A 4. ROČNÍKU BUDOU VE ŠKOLNÍM ROCE 2023/2024 POTŘEBOVAT:

Tělesná výchova: tepláky, mikina, tričko s krátkým rukávem, botasky (na cvičení venku), cvičky nebo sálovou obuv (na cvičení v tělocvičně)

Výtvarná výchova: ubrus na lavici, zástěra nebo staré tričko, vodové barvy značky KOH-I-NOOR, štětce, nádobka na vodu, pastelky, voskovky, plastelína, hadřík na štětce, černá fixa na obtahování

Pracovní činnosti:  nůžky, tuhé lepidlo

Vyučování: pero, tužky, pastelky (nejlépe trojhranné silnější značka KOH-I-NOOR 12 ks), ořezávátko se zásobníkem, guma, sešitek na zapisování úkolů (je vhodné odlepit plastovou kapsičku z úkolníčku z předchozího ročníku a přilepit ji žákům do nového úkolníčku, popř. koupit kapsičku novou (stojí asi 12,- Kč) - dáváme do něj lístečky nebo peníze) 

 + ručník, přezůvky s bílou podrážkou (ne nazouváky!), krabička papírových kapesníků

Vše je nutné podepsat!!!

Sešity nekupujte, nakoupíme  je pro všechny žáky stejné a potom si vybereme příslušnou finanční částku. 

 

 

SLOŽENÍ PEDAGOGICKÉHO SBORU PRO ŠR 2023/2024

Mgr. Josef Ovesný - ředitel, třídní učitel 4. roč.

Mgr. Gabriela Pavelková - učitelka, třídní učitelka 3. roč.

Mgr. et Mgr. Martin Polách, MBA - učitel

Bc. Monika Ovesná - vychovatelka školní družiny, asistentka pedagoga

Bc. Martina Bařinková - asistentka pedagoga